Mes specializuojamės išskirtinai JAV rinkoje (NYSE, NASDAQ, AMEX)

Amerikoj egzistuoja trys akcijų rinkos:

NYSE – New York Stock Exchange

NASDAQ – National Association of Securities Dealers Automated Quotations

AMEX – American Stock Exchange

—————-

NYSE – Niujorko vertybinių popierių birža įsikūrusi Volstryte ,Žemutiniame Manhetene, Niujorko mieste, JAV. Tai yra didžiausia pasaulyje vertybinių popierių birža, kurioje listinguojamų bendrovių rinkos kapitalizacija 2022 rudenį siekė 57 trilijonus JAV dolerių o bendra biržos Vertybinių popierių apyvarta siekia iki pusės trilijono dolerių per dieną. Savo sąraše ji turi daugiau nei 2200 įvairaus pobūdžio vertybinių popierių.

Biržos istorija siekia 1792 m. gegužės 17 d. kai Volstrite, prie Batonvudo medžio, tarp 24 brokerių buvo pasirašyta Batonvudo sutartis.

Anksčiau sandoriai buvo atliekami NYSE “salėj” kur rinkdavosi rinkos dalyviai. Prekybos mechanizmas akcijomis veikė atidaryto aukciono principu, taip vadinamu “Open Outcry system”. Pardavėjai šaukia savo pasiūlymą pardavimui, o pirkėjai arba sutinka su jų siūlymu arba šaukia sako kaina pirkimui. Ypatybė NYSE ta, kad visa prekyba akcijomis buvo palaikoma specialistų. Dar 2008 metais dirbo 1366 tokie specialistai. Kiekvienas iš jų buvo atsakingas už ” tvarkingą ir sąžiningą”  prekybą konkrečia akcija ( arba už 2-3 nedideles kompanijas). Specialistas – tai tarpinė figūra atidaryto aukciono, per kurį praeina visi sandoriai. Detaliau apie jo darbo niuansus žinoti nebūtina, nes šiai dienai jis atsakingas tik už akcijos atidarymą prekybai ir už jos uždarymą likus 15min iki prekybos pabaigos. Dar jis atsakingas už jos palaikymą jei per dieną akcija nukrenta daugiau nei 10 procentų (taip nutinka gana dažnai). Dienos eigoje visa prekyba vyksta elektroninėj erdvėj ir sandoriai sudaromi tiesiogiai neužtrunkant nė sekundės.

—————-

NASDAQ – 1971 m. Niujorke įsteigta JAV birža, skirta greitai besivystančių ir augančių smulkių bei vidutinių mokslo ir technikos naujovėms imlių įmonių kapitalų kaupimui. Dabartyje ši birža yra populiariausia aukštų ir naujų technologijų kompanijų akcijų rinkoje, kurioje kotiruojasi daugiau nei 3 600 kompanijų akcijos. Šioje biržoje vyksta intensyviausios apimties prekyba vertybiniais popieriais pasaulyje. Grupė žinoma Nasdaq-OMX vardu, kontroliuoja ir operuoja NASDAQ akcijų mainus Niujorke. Ji taip pat operuoja aštuoniais akcijų prekybos punktais Europoje ir valdo trečdalį Dubajaus akcijų biržos. NASDAQ akcijų indeksas yra vienas pagrindinių akcijų rinkos būseną atspindinčių indeksų pasaulyje.

—————–

AMEX – įkurta 1921m. Tai trečia pagal dydį akcijų rinka. Šioje biržoje prekiaujama apie 5% visų kompanijų (įvairių pramonės šakų bei dydžių). Birža turi mažiausias griežtus reikalavimus patekti kompanijoms į akcijų rinką, todėl daugiausia čia yra mažų ir vidutinių kompanijų, kurios turi geras perspektyvas, bet jų kapitalizacija kol kas maža lyginant su stambiausiomis kompanijomis. Joje šiai dienai prekiaujama apie 220 kompanijų akcijomis.