Pradėsiu taip: žmogus perskaitė, išgirdo, sužinojo iš interneto apie prekybą akcijomis, valiutomis ir dar kuom tik nori ir puikias galimybes užsidirbti krūvas pinigų arba dar blogiau – jam paskambino koks nors bulgaras ir pasiūlė būti asmeniniu jo supermenu. Tik išgirdęs žodį pinigai, ypač jei jų neturi arba turi tik labai nedaug, ima drebėti blauzdos iš susijaudinimo ir kyla begalinis noras pasinerti į šį stebuklingą pinigų pasaulį. Laba diena!!!

Šioje srityje skaičiuojant pagal metus galbūt ir nesu dar labai ilgai, bet devyni metai ir kiekviena diena akcijų rinkose be jokių kitų veiklų man sukaupė pakankamai patirties, kad galėčiau apie tai kalbėti ir daryti šiokias tokias išvadas.

Pirma. Jei kalbama apie spekuliacijas ir aktyvesnę prekybą, niekas jums niekada negali žadėti „stabilių“ mėnesinių ar metinių procentų, nekalbu jau apie uždarbį per dieną. Kiekvienas sandoris turi savo rizikos kainą ir jis privalo būti įvardytas. Stabilius procentus galima uždirbti tik iš anksto pasirašius sutartį, kai skolini pinigus (žmogui, obligacijos, indėliai ir kt.) bet su rinka kad kas pasirašinėtų sutartis, dar to nesu girdėjęs.

Antra. Linkėčiau mažiau žiūrėti ir klausytis sėkmės istorijų, nes jos jums patikėkite nepadės. Jeigu pamatote, kad žmogus uždirbo 10 000 per dieną, turėkite omeny, kad to rizikos kaina buvo mažiausiai 2 – 3 tūkstančiai, o galbūt ir tiek pat. Jeigu ir laimėjimų tikimybė yra net 70 procentų (stebuklingi procentai) jūs turėtumėte savo sąskaitoj turėti mažiausiai 100 – 150 tūkstančių , kad galėtumėte leisti sau tiek rizikuoti.

Trečia. Jeigu jums kas nors pasako, kad su 500 dolerių galite uždirbti dar po tiek pat per savaitę, trinkite ir blokuokite visus tokius kontaktus. Žmogus tris paras gali nemiegoti, bet tai nereiškia, kad jis tą patį gali daryti ir tris mėnesius. Jei nėra rezervo, gyvybė nutrūks labai greitai, šiuo atveju pinigų

Ketvirta. Jūs galite paklausti, ką rinkoje įmanoma veikti su tūkstančiu dolerių ir gauti normalų atsakymą. Bet niekada neklauskite kiek reikia įsinešti – investuoti pinigų, kad uždirbtumėte po tūkstantį dolerių. Kaip minėjau aukščiau, rinka išankstinių sutarčių nesudarinėja. Tai ką galima rinkoje veikti su tūkstančiu dolerių?
• Galima nusipirkti 6 Apple akcijas be sverto
• Galima nusipirkti 135 Apple akcijas su 1:20 svertu
• Galima nusipirkti 1000 Wish akcijų be sverto
• Galima nusipirkti 20000 Wish akcijų su svertu
• Galima uždirbti 10 dolerių, jei pakyla Apple akcijos vieną procentą
• Galima uždirbti 200 dolerių jeigu Apple akcijos pakyla 1 procentą naudojant svertą
• Galima nusipirkus Wish uždirbti 60 dolerių be sverto (jos vidutinis judėjimas per dieną 6-7 procentai)
• Galima nusipirkus Wish uždirbt 1 200 dolerių naudojant svertą. Na arba prarasti per dieną viską ką turime. Tai adekvatu – NEEE!

Penkta. Klausimas ar uždirbti rinkoje įmanoma – žinoma! Ar įmanoma iš to gyventi – žinoma! Bet yra vienas didelis bet. Tai toks pat klausimas – ar įmanoma iškelti dviejų šimtų kilogramų štangą ar nubėgti maratoną. Kitas klausimas koks jūsų pasiruošimas kad tai padaryti???

Šešta. Žmogus nusprendęs pradėti domėtis rinkomis, visų pirma privalo koncentruotis į tai, kad kuo daugiau išsiaiškinti kas ir kaip vyksta, kokie dalyviai ten susirinkę, kokie prekybos stiliai egzistuoja. Kaip ir kodėl skaičiuojamos rizikos, kokie instrumentai naudojami ir svarbiausia – kodėl. Tik vėliau bus galima pradėti galvoti ko iš tiesų nori – ar būti aktyvesniu ar tiesiog kaupti kur nors fonduose. Viskas yra gerai, kai supranti ką ir vardan ko darai.

Septinta. Ar įmanoma pačiam savarankiškai visko išmokti? – žinoma! Bet nusprendę užsiimti prekyba akcijomis ar investavimu su didele tikimybe sugaišite keletą kartų daugiau laiko nei kad jums viską papasakotų toje industrijoje esantis žmogus. Mokymai netgi naudingi ir iš ekonominės pusės, t.y mažiau praradinės pinigus ir greičiau ims suprasti kaip jie uždirbami.

Aštunta. Žmogui, ypač naujokui reikalingas „prižiūrėtojas“. Galbūt kitiems tai juokingai skamba, bet per savo praktiką tuo įsitikinau. Jeigu jūs vienas namuose pasislėpęs darote ką norite, tą patį darysite ir biržoje. Kai jumis prižiūri ir įvertina, turite stimulą nedaryti „kaip bus taip“.

Devinta. Ar spekuliavimas, investavimas – tai kiekvienam? Žinoma ne. Taip pat kaip ir verslas ne kiekvienam arba visos sritys, kur reikalingas rizikos toleravimas. Bet nepabandęs nesužinos nė vienas. Tai labai priklauso nuo pačio žmogaus savybių, jo išgyvenimo šioje žemėje įgūdžių. Labai daug niuansų, kurie susiveda į gyvenimiškus ir kasdieninius dalykus

Dešimta. Dar kitas dalykas, kuris labai svarbus – tai klausimas – per kiek laiko įmanoma išmokti šio amato. Tokio apibrėžimo nėra. Galiu apibrėžti tik tiek, kad po 7 – 8 savaičių arba 50 – 60 valandų mano kalbų atsiras supratimas kas vyksta rinkoje ir kokias šaukštais barbenama. Po metų ir maždaug 400 -500 valandų buvimo rinkoje jau galima daryti pakankamai daug išvadų – kas gaunasi ir kas ne, ką rikai keisti ir kokias silpnas vietas stiprinti.

Vienuolikta. Kaip žinoti ar aš tinkamas? Jeigu jūs man parašote per el paštą klausimą per kiek laiko galima išmokti uždirbti biržoje? – Labai meluočiau jei apskritai kažką bandyčiau įrodinėti, nes iki ekstrasensorinių sugebėjimų man dar toli. Bet yra daug dalykų, kuriuos matau mokymų metu ir susitikimų metu. Taip pat matai, ar žmogus yra susidūręs realiai su žodžiu disciplina. Labai svarbu ir jo gyvenimo būdas ir patirtis, bet čia plėstis nelabai turiu erdvės.

Dvylikta. Jeigu jau esate prekiavę, na ir su didele tikimybe praradę pinigų (jei jų prarasta daugiau nei galite uždirbti tarkim per 2 – 3 metus), tuomet bendravimas tampa pakankamai sudėtingas, ypač jei galvoj sukasi mintys tik kaip „atmušti“ pinigus. Tuomet tu nebegali jam sakyti, kad nuo 1 000 dolerio tu per dieną gali prarasti maksimaliai 20 dolerių. Jei neturi pinigų teisingam rizikos valdymui, klimpti toliau į duobę tikimybė išauga maksimaliai.

Trylikta. Jums privalo patikti ne tik pinigai, bet ir tai ką jūs darote!

Na ir reziumuojant… Jei jaučiate, kad jums patinka, viskas kas susiję su investavimu, spekuliacijomis ir pinigais, bet nenorite lošti iš savo gyvenimo ir jaučiate, kad trūksta specifinių žinių arba norite įsigyti kokybiškesnę žvejybai meškerę, nuoširdžiai rekomenduoju dalyvauti mano organizuojamame kurse, kuris jau prasideda nuo pirmadienio. P.S Nemokamai duodu tik tiek kiek pats noriu, bet visiems, kurie matau, jog manimi tiki, jaučiu pareigą ir atiduodu viską ką galiu geriausia.

Prisegu ir preliminarią programą rasite čia https://unitedtraders.lt/mokymai/  Jeigu matote, kad viską žinote, belieka tik lavinti savo įgūdžius.
Daugiau apie mane galima susipažinti čia https://unitedtraders.lt/apie-mane/
Turintiems klausimų, galima rašyti info@unitedtraders.lt
Linkėjimai iš Klaipėdos!