Galbūt tai su treidingu ir investavimu neturės labai daug bendro…bet  pamačiau video, kuriame teigiama, kad žmogus per visą savo gyvenimą pradirba maždaug 90 000 valandų ir iš jų apie 85 procentai nekentė savo darbo. 40 procentų apklaustųjų teigė, kad darbas suteikia daugiau streso nei visas kitas likęs laikas.

Kai darau mokymus, yra keletas kategorijų žmonių: vieni nori visko iš karto, kad įkisčiau flašiuką į smegenis ir perpumpuočiau informaciją bei patirtį per porą valandikių, kiti nori mokytis ir supranta, kad geri dalykai neateina iškart ir kad slapti metodai egzistuoja tik fantastikos filmuose.

Kadangi man labai patinka skaičiukai, pabandykime paskaičiuoti viską nuo pradžių…

168 – tiek vidutiniškai valandų per savaitę

744 – tiek vidutiniškai valandų per mėnesį

8760 – tiek vidutiniškai valandų per metus turime kiekvienas iš mūsų

157 776 – tiek valandų būna nugyvenęs kiekvienas aštuoniolikmetis

411 720 – tiek turime valandų kiekvienas nuo aštuoniolikos iki 65 – erių

701 280 – valandų būna nugyvenęs kiekvienas aštuoniasdešimtmetis.

Kiekvienas esame girdėję, kad pasiekti meistriškumui reikia 10 – ies tūkstančių valandų ir tai atrodo sunkiai įmanoma misija, bet matome, kad tai sudaro vos pusantro procento mūsų gyvenimo laiko arba apie du su puse procento mūsų darbingo amžiaus.

Daugiau nei pusė visuomet pasakys, kad neturi laiko ar kad sunkiai susitvarko su juo, bet reikėtų sau užduoti klausimą, kas jūsų tą laiką kontroliuoja?

Jeigu skaičiuoti mūsų darbingą amžių ir 40 – ies valandų darbo savaitę, mes gauname maždaug 20 procentų praleisto gyvenimo dirbant. Na dar galime pridėti penkis procentus pasiruošimui.

Kodėl apie tai kalbu? Norint užsiimti kokia nors kita veikla nebūtina iškart kaltinti savo darbo ar nurašyti laiko kažkur kitur. Jeigu atimtume dar miegą, vis vien jums lieka pusė gyvenimo.

Todėl norint turėti hobį ar kažko pradėti mokytis tikrai nebūtina visko atsisakyti. Kalbant apie mokymus… per savaitę 3 -4 užsiėmimai po 2 valandas išbrauks maždaug keturis procentus jūsų laiko. Maždaug tiek pat gali išsibraukti atliekant užduotis ir namų darbus. Bet sudėjus po truputį valandas per mėnesį būsite išklausę mažiausiai 30 – 40 valandų paskaitų. Dar tiek pat galite praleisti laiko ir savarankiškai. Po metų jau galėsite sakyti, kad suprantate vieną ar kitą dalyką. Taigi, kiekvienas renkamės kaip mes norime leisti savo laiką.

Kalbant apie mane… kiek laiko esu praleidęs būdamas pozicijose prekiaudamas JAV biržose ir neturėdamas jokių pozicijų? Kažkodėl visą laiką galvojau, kad tai sunku apskaičiuoti… bet dabar rašant kilo mintis.

11 000 sandorių – tiek padaryta sandorių per visą laiką (kalba eina tik apie day trading ir skalping stilių)

15 min – vidutinė trukmė

2750h – tiek valandų praleista būnant pozicijose jeigu imtume prielaidą, kad buvo vienu metu tik viena pozicija. Bet kartais jų būdavo 5 – 7 ir daugiau. Bet vidurkį galime skaičiuoti maksimaliai 2. Taigi būnant pozicijoje praleista apie pusantro tūkstančio valandų.

NYSE NASDAQ biržos dirba 6,5h per dieną 5 kartus per savaitę. Per metus sudaro maždaug 1560 valandų.

Tuos pusantro tūkstančio valandų būnant pozicijoje sukaupti per šešis metus. 6 * 1560 lygu 9360h dirba birža. Jeigu skaičiuoti grubiai be jokių kablelių, gaunasi, kad biržoje buvimas pozicijoje sudaro maždaug apie 20 procentų viso laiko. Pastaba: apie investicijas ir pozicijas, paliekamas per naktį nekalbu, nes tai nelabai derinami dalykai, nes dienos eigoj prekyba turi visiškai kitus kriterijus nei investavimas. Šiam kartui tiek😉