Daugeliu atvejų psichologija susideda iš cheminių reakcijų smegenyse. Būtent nuo jų viskas ir priklauso.

Žmogaus smegenys formavosi daug tūkstančių metų, iš kurių civilizacija užima tik nedidelę dalį. Instinktai vystėsi ir įsitvirtino mūsų galvose evoliucijos pagalba. Jei tam tikrų veiksmų kombinacija atneša naudą (pavyzdžiui, uogų rinkimas ir valgymas, ginklai ir medžioklė), tai smegenyse susiformuoja teigiamas atgalinis ryšys ir žmogus toliau ims kartoti tuos pačius veiksmus tikėdamasis panašių rezultatų. Jei tam tikrų veiksmų kombinacija daro žalą (paėmė karštą anglį, suvalgė nuodingą augalą), tai smegenyse susiformuoja neigiamas atgalinis ryšys ir žmogus stengsis to išvengti. Šis mechanizmas padėjo mums išgyventi ir evoliucionuotis tūkstančius metų.

Dauguma šiuolaikinių profesijų taip pat sėkmingai išnaudoja šią smegenų funkciją. Pavyzdžiui, statybininkai, mokytojai, virėjai taip pat pilnai įeina į aukščiau aprašytą schemą.

Profesijos ir mokslas, kuris remiasi tikimybių teorija ir statistika, atsirado neseniai palyginus su viso laiko formavimosi instinktais, todėl žmogaus smegenys dar nespėjo visiškai prie jų adaptuotis

Pakankamai aiškiai yra viskas paaiškinta knygoje «Mean Markets and Lizard Brains. Jei tai paaiškinti keliais žodžiais, tai mūsų smegenys susideda iš dviejų dalių: „senosios smegenys“ arba „driežo smegenys“ (stuburo smegenys ir galvos smegenys, išskyrus priekinę dalį) ir „modernios smegenys“ (priekinė galvos smegenų dalis, ji atsirado paskutiniame evoliucijos periode).

Už visus instinktus ir emocijas atsako senosios smegenys, už jų slopinimą – moderniosios. Pateiksiu paprastą ir visiems suprantamą pavyzdį: esant stipriai neblaiviam labiausiai sutrikdoma priekinė smegenų veikla, todėl žmogui tampa sunku kontroliuoti savo emocijas ir kai kuriuos gyvūnų instinktus.

Ką visa tai turi bendro su prekyba? Pačią didžiausią tiesioginę įtaką. Stebint kaip sandoris atneša pelną ir jis nuolat didėja, smegenys labai intensyviai ima gaminti dopaminą (skatinimo hormoną), taigi norėdami išlaikyti šį jausmą mes fiksuojame pelną, kad neprarastumėme šio jausmo, jeigu kaina nukristų ir prarastumėme turimą pelną. Stebint, kai sandoris „kabo minuse“, dopamino kiekis intensyviai krenta ir mes patiriame „moralinį skausmą“, pilnai sulyginamą su fiziniu. Kai tik skausmo priežastis (nuostolingas rezultatas) pašalinama (nuostolis užfiksuojamas) hormoninis fonas po truputį normalizuojasi. Kas vyksta, kai pelningas neužfiksuotas sandoris tampa nuostolingu, galima nuspėti: dvigubas dopamino kritimas – dvigubas skausmas.

Dvi pagrindinės pradedančiųjų treiderių problemos – negalėjimas išsėdėti visą atlikto sandorio potencialą ir teisingas stopas. Visa tai daro įtaką realus fiziologinis pagrindas ir kad „perkonstruoti“ savo smegenis reikalingas laikas, kantrybė ir treniruotės.

Kai sandoris atidarytas, treideriui labai sunku priimti pagrįstus sprendimus, kadangi jam labai didelę įtaką daro nuolat besikeičiantis hormoninis fonas. Būtent dėl šios priežasties visus prekybinius sprendimus apie įėjimą į poziciją ir išėjimą iš jos būtina priimti dar prieš ją atidarant.

Po nuostolingų sandėrių serijos ar didelio neplanuoto nuostolio gali ateiti momentas, kai priimti pagrįstus sprendimus yra praktiškai neįmanoma ir treideris jau nebegali savimi pasitikėti. Sugebėjimas pastebėti šią būseną ir laiku sustoti artima menui ir šio meno reikia mokytis

Kuo daugiau laiko žmogus prekiauja, tuo labiau jis sugeba kontroliuoti savo emocijas ir tuo mažiau jos daro įtakos jo priimamiems sprendimams.

Ką mes darome? Kasdien prekiaujame Niujorko NYSE ir NASDAQ biržose. Prekyba vyksta 16:30 -23:00 Lietuvos laiku. Tam naudojamos tik profesionalios platformos.

Ką daryti tiems, kurie nežino nuo ko pradėti, bet nori sužinoti visa eigą iki smulkmenų ir išmokti priiminėti teisingus ir argumentuotus sprendimus remiantis ko gero vieninteliu veikiančiu ir nevėluojančiu indikatoriumi – tai juosta (Times&Sales) ir Level2.

Kad išmokti suprasti visa mechanizmą net ir esant visiškam naujokui ir galbūt tik visai neseniai išgirdus žodį – investicijos ir spekuliacijos, tam rengiamas intensyvus online kursas, apimantis pagrindines naudojamas strategijas JAV ir kitose vertybinių popierių rinkose. Kursų metu darbas vyksta grupėse (audio ir video transliacija). Kursų dėka turite puikią galimybę tapti profesionaliais rinkos dalyviais.

Po mokymų gausite 12 mėnesių palaikymo programą ir galimybę konsultuotis su mentoriumi, kuris jus prižiūrės ir nukreips tinkama linkme.

P.S. Išmokti prekiauti pačiam savarankiškai įmanoma. Bet tuo pačiu žmogus, nusprendęs užsiimti prekyba akcijomis su didele tikimybe praras keletą kartų daugiau laiko, kol to išmoks, nei kad jis bus apmokytas toje industrijoje esančio žmogaus. Mokymai netgi naudingi ir iš ekonominės pusės, t.y., treideris mažiau praradinės pinigų esant mokymosi proceso metu ir pradės greičiau uždirbti bei išlyginti savo anksčiau padarytus nuostolius (jeigu jų buvo).

Baigus kursą visuomet turėsite galimybę jį kartoti iš naujo su kita grupe. Taip pat daromi visi užsiėmimų įrašai, todėl galėsite viską peržiūrėti jums patogiu laiku ir kiek norite kartų. Užsiregistravę į mokymus gausite priėjimą prie bendros duomenų bazės,

kur talpinami visi vaizdo įrašai – praėjusių grupių ir daug kitų mentorių mokamų kursų, kuriuos Jūs galėsite žiūrėti be jokių papildomų įmokų.

Kaip pradėti? Užsiregistruojate į mokymus, gaunate į paštą sutartį su rekvizitais. Apmokate už mokymus, gaunate prisijungimą prie duomenų bazės ir pradedate mokytis. Taip pat laukiate mokymų pradžios realiu laiku su mentoriumi nuo gegužės 15 dienos. Mokymai vyksta per specialiai tam skirtą programą GoToMeetings. Tad nedelskite ir pradėkite mokytis jau dabar! Kuo ilgiau delsite ir planuosite, tuo daugiau atsiliksite nuo savo tikslų!

Mokytis galite pradėti jau nuo šiandien!
www.unitedtraders.lt/mokymai
Nuolaidos kodas “NYSE” (10 proc.)